Pozvanie pre stredné školy na prihlásenie sa do 17. ročníka vedomostnej súťaže „Mladý Európan“

Vážení riaditelia a riaditeľky stredných škôl,

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a 12 regionálnych informačných centier Europe Direct vyhlásili dňom 28. marca 2022 v poradí 17. ročník celoslovenskej vedomostnej súťaže "Mladý Európan." Toto podujatie je určené pre trojčlenné súťažné tímy študentov druhých, tretích a štvrtých ročníkov stredných odborných škôl a gymnázií z celej krajiny. Poslaním súťaže je zvýšiť povedomie participatívneho euroobčianstva študentov stredných škôl na Slovensku, pričom nosnou témou sú všeobecné znalosti o histórii, geografii, osobnostiach a najvýznamnejších pamätihodnostiach EÚ. 

Informačné centrum Europe Direct Prešov Vás tak pozýva na regionálne kolo súťaže "Mladý Európan", ktoré sa uskutoční dňa 22.4.2022 v priestoroch Prešovskej univerzity v Prešove (miestnosť č. 103) so začiatkom o 9:00. Hlavným vyhlasovateľom súťaže je Zastúpenie EK na Slovensku, pričom záštitu nad súťažou v aktuálnom kalendárnom roku prevzal podpredseda Európskej komisie pán Maroš Šefčovič. Partnerom celej súťaže je Úrad vlády SR.

Súťaže na regionálnej úrovni sa zúčastní maximálne 15 trojčlenných družstiev, zložených zo študentov druhých, tretích alebo štvrtých ročníkov stredných škôl, na základe elektronickej prihlášky doručenej organizátorovi súťaže prostredníctvom vyplnenia nasledovného elektronického formulára: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/Mlady_Europan_2022

V prípade vyššieho počtu záujemcov bude do súťaže zaradených prvých 15 prihlásených škôl, podľa termínu doručenia prihlášok. Súťaže sa môžu zúčastniť žiaci, ktorí neboli účastníkmi súťaže v predošlých ročníkoch.

Viac informácii nájdete v dokumente ŠTATÚT A SÚŤAŽNÝ PORIADOK SÚŤAŽE „Mladý Európan“ platný pre rok 2022, ktorý je súčasťou prílohy tohto článku. Okrem neho je súčasťou článku aj dodatok k súťaži v dištančnej forme (pre prípad zhoršenia epidemiologickej situácie) a pozvánka.

V prípade akýchkoľvek otázok nás prosím kontaktujte na e-mailovú adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

 

 

EURACTIV.SK

Kanál noviniek nebol nájdený.
Login